Odżywka do włosów – na bazie naturalnego oleju kokosowego.

News

Olej kokosowy ma wiele cennych wartości które warto używać do pielęgnacji urody, w tym także do pielęgnacji włosów.

Olej kokosowy na włosy

Polecane jest szczególnie jeden sposób, a mianowicie wmasowanie oleju kokosowego we włosy przed myciem i pozostawienie go na około 1 godzinę, lub nawet dłużej. Olej kokosowy może być również stosowany jako baza odżywek, które sami komponujemy w domu, a jak wiadomo te domowe specyfiki są o niebo lepsze niż wszystkie kupowane w drogeriach razem wzięte. Olej kokosowy to niezwykły dar natury, który warto wprowadzić do swojej domowej spiżarni z cudami natury.

Dlaczego warto stosować olej z kokosa właśnie w pielęgnacji włosów?

Zacznijmy od przedstawienia budowy włosa. Włos składa się z części zewnętrznej i wewnętrznej, z tym, że obie są bardzo wrażliwe na działanie produktów chemicznych, słońca, wiatru i wody. Część zewnętrzna włosa składa się z otoczki włosa, kory i rdzenia. Każda tych części ma swoje zadanie i wpływa na ogólną kondycję włosa. Otoczka włosa to warstwa chroniąca korę i jest ona najbardziej wrażliwa na wszelkie uszkodzenia. Jej budowę tworzą łuski nakładające się na siebie, pokryte warstwą lipidową mającą za zadanie ochronę przed ich rozchylaniem. Jeśli otoczka włosa jest zdrowa, to nasze włosy są gładkie i zachwycają swoim blaskiem. Natomiast w przypadku częstych zabiegów fryzjerskich, przy codziennym suszeniu i prostowaniu, otoczka ulega uszkodzeniu, tracimy warstwę lipidową a tym samym włosy stają się łamliwe, bez połysku i szorstkie w dotyku.

Kora to wewnętrzna warstwa, która decyduje o kolorze, elastyczności i wytrzymałości włosa. W wyniku częstego suszenia, prostowania i innych zabiegów fryzjerskich, kora traci swoje właściwości, co prowadzi do fatalnego wyglądu i kondycji włosa. Rdzeń znajduje się w samym środku i nie jest on stałą częścią włosa. Występuje we włosach siwych, w jego składzie znajdziemy białka i glikogen. Część wewnętrzna włosa to elementy których nie widzimy, czyli cebulka włosa. To do niej krwinki dostarczają wszelkich składników potrzebnych do budowy włosa, których jakość ma wpływ na siłę, elastyczność i szybkość wzrostu. Obie części włosa są bardzo ważne, obie wymagają odpowiedniego traktowania, część wewnętrzna poprzez dostarczanie składników niezbędnych do budowy włosa, a część zewnętrzna wymaga zabiegów utrzymujących zdrowie i piękny wygląd włosa.

Zobacz także : https://styl.fm/newsy/332011.modne-kolory-wlosow-2020-popielaty-blond-w-kilkunastu-odcieniach >>

Olej kokosowy jest bardzo dobrym narzędziem do pielęgnacji i poprawy kondycji włosa. Wmasowując go przed myciem, dajemy dodatkową ochronę dla otoczki włosa przed agresywną penetracją włosa przez wodę i środki chemiczne, a tym samym dbamy o warstwę lipidową. Olej przedostając się w trakcie zabiegu do kory włosa, przenosi do niej składniki pielęgnacyjne i odżywcze, decydując o ich blasku, witalności i właściwej wytrzymałości. Oprócz tego chroni i pielęgnuje również skórę głowy. Bardzo dobrze jest zastosować podczas nakładania oleju delikatny masaż skóry głowy, co dodatkowo przyczynia się do lepszego ukrwienia i kondycji skóry.

Chcąc mieć piękne błyszczące i zadbane włosy, musimy o nie stale dbać i nie zapominać o konieczności stosowania odżywek oraz olejów pielęgnacyjnych. Starajmy się, jeśli to jest możliwe, jak najrzadziej używać suszarki, prostownicy, lokówki oraz środków o silnym działaniu chemicznym na włosy. Każdy fryzjer powie nam, że powinniśmy podcinać włosy bez względu na ich długość co około 6 do 8 tygodni, aby zapewnić właściwą strukturę końcówek. Stosowanie przynajmniej raz w tygodniu odżywek i olejów, jest prawdziwym dobrodziejstwem dla włosów, przez co odwdzięczą się blaskiem i witalnością.

Oprócz odżywek warto stosować płukanki z octu jabłkowego po każdym myciu szamponem, co nadaje włosom pięknego połysku. Na kondycję włosów wpływa oczywiście nasza dieta, więc przyjrzyjmy się dokładnie temu co jemy i czy dostarczamy włosom wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Nie wierzmy również wszystkim reklamom specyfików do włosów, ponieważ często producenci mocno przesadzają z działaniem odżywczym środków pielęgnacyjnych, naszpikowanych chemią.

Olej kokosowy może zastąpić wiele odżywek, działa także jak wosk, pianka do układania włosów oraz płyn przeciw elektryzowaniu się włosów. Na stronach internetowych znajdziemy sporo przepisów na domowe specyfiki na bazie oleju, które znacznie lepiej wpłyną na nasze włosy niż konwencjonalne kosmetyki.