Olej kokosowy jako kosmetyk

News

Choć olej kokosowy cieszy się coraz większą popularnością, ciągle jeszcze nie brakuje osób, które niewiele o nim słyszały oraz takich, które nie wiedzą, czy informacje, w których posiadanie weszły, są zgodne z prawdą, czy też nieco przesadzone. Warto zatem uświadomić sobie, że mówiąc o oleju kokosowym mamy do czynienia nie tylko z naturalnym i tanim, ale również wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem, które odznacza się szeregiem zastosowań. Warto zatem poznać walory tego naturalnego kosmetyku zwłaszcza, że niejednokrotnie okazuje się on znakomitą alternatywą dla drogich produktów syntetycznych.

Demakijaż olejem kokosowym

Jego właściwości bywają zróżnicowane, osoby, które sięgają po ten oryginalny kosmetyk w pierwszej kolejności zwracają jednak na ogół uwagę na to, że jest niezawodny w momencie, w którym chcemy usunąć makijaż z twarzy. Nadaje się on nawet do eliminowania makijażu z okolic oczu, a więc z miejsca, które, nie bez powodu, jest uważane za szczególnie wrażliwe. Oczywiście, korzystanie z niego wymaga wykonania kilku czynności. W pierwszej kolejności należy rozgrzać w dłoniach odrobinę oleju, potem zaś można za jego pomocą dokładnie umyć całą twarz przywiązując szczególnie dużą wagę do tego, aby nie dostał się do samych oczu.

Potem twarz musi być spłukana z wykorzystaniem ciepłej wody. Jedyne ograniczenie dotyczy tu kobiet, które zdecydowały się na sztuczne rzęsy, jeśli te są wykonywane z wykorzystaniem metody 1:1. Olej kokosowy może spodobać się również tym osobom, które poszukują bezpiecznego środka rozjaśniającego skórę. Okazuje się przy tym, że radzi sobie znakomicie z ciemniejszymi partiami znajdującymi się na całym ciele. Najlepiej w takim przypadku sięgnąć po łyżeczkę soku z cytryny oraz pół łyżeczki oleju kokosowego.

Oba składniki należy wymieszać ze sobą, a następnie zaaplikować na skórę. Gdy upłynie kwadrans, można już zebrać ze skóry nadmiar mikstury. Olej kokosowy nie tylko nawilża, ale również sprawia, że skóra staje się jaśniejsza. Innym oryginalnym działaniem tego kosmetyku jest zbawienny wpływ, jaki może on wywierać na stan naszej skóry głowy. Wiele osób skarży się na to, że skóra ich głowy jest sucha, a do tego muszą się one zmagać z dokuczliwym swędzeniem. Olej kokosowy należy w tym przypadku wmasować w skórę głowy, wcześniej myjąc włosy z wykorzystaniem łagodnego szamponu. Potem pozostaje już tylko poczekać około 15 minut, a na koniec – spłukać włosy.

Metoda ta sprawdza się znakomicie również wówczas, gdy szukamy sposobu na szybkie pozbycie się lakieru lub resztek żelu do włosów. Do tej pory mówiliśmy przede wszystkim o tych właściwościach oleju kokosowego, które spodobają się przede wszystkim kobietom, nie można jednak zapominać o tym, że kosmetyk ten sprawdza się znakomicie również jako balsam po goleniu. Można używać go zamiennie z kremem po goleniu, czynność ta stanie się bowiem znacznie przyjemniejsza.

Olej kokosowy jest też nieoceniony, gdy stosuje się go jako balsam do ciała. Nie może być jednak inaczej, skoro mamy do czynienia z lekkim, wyjątkowo aromatycznym, a jednocześnie znakomicie wchłaniającym się preparatem. Jeśli często stosujemy prostownicę, korzystamy z suszarki, a jednocześnie zmagamy się z problemem twardej wody, nie powinniśmy być zaskoczeni tym, że nasze włosy stają się coraz bardziej łamliwe i kruche. Szybko można przekonać się o tym, jak mało jest to komfortowe, pojawiają się bowiem problemy z ich rozczesaniem.

Olej kokosowy może przyczynić się do tego, że będą bardziej miękkie, znakomite rezultaty przynosi przy tym połączenie go z miodem albo oliwą z oliwek.